Body jako prádlo i jako svrchní oděv
Dámské body je vhodné ke kalhotám i k sukním, ze kterých se na rozdíl od triček, halenek a topů nevykasá. Lze jej použít místo spodní košilky pod tričko či halenku, ale i jako variantu topu do saka, svetříku nebo pod rozepnutou košili.
Přiléhavý top na zapínání mezi nohama neboli body se v posledních letech prosazuje v módě jako spodní prádlo i jako svrchní oděv. Jednou z předností je upnutý střih, který obepíná postavu, a dá tak vyniknout křivkám nositelky. V některých případech může mít i podpůrnou funkci a siluetu postavy formovat. Správně tvarované kostice dokážou pozvednout poprsí, silnější a strečový materiál zase trochu zpevní bříško a zeštíhlí pas. Body se vyrábějí z mnoha druhů materiálu, od měkké bavlny přes tvarující strečové materiály až po svůdnou krajku.
Pokud někdo chce nosit body jako samostatný vršek do práce, doporučuje se zvolit modely s rukávy, ať už krátkými nebo dlouhými. Skvělou alternativou jsou například body s rolákem nebo v podobě košile s límečkem.
Dolní zakončení body lze v zásadě rozdělit na dvě skupiny - se zapínáním a bez zapínání. Zapínání nositelka ocení při návštěvě toalety, nicméně modely bez zapínání mezi nohama mohou být pohodlnější na nošení. Dle střihu zakončení rozeznáváme:
Klasické zakončení
U klasického zakončení je střih kalhotkové části ve stylu klasických bikin či dokonce krátkých šortek. Hlavní nevýhodou je riziko rýsujících se lemů na upnutých sukních a těsnějších kalhotách. Ze zdravotního hlediska klasicky střižené body může, zvláště u těsnějších střihů, omezovat oběh krve a lymfy zaškrcováním cév v tříslech. Klasické zakončení je vhodné pod jakékoli oděvy včetně např. džínsových šortek.
Více vykrojenou variantou klasického zakončení je brazilské zakončení, které částečně kryje zadeček, ale odhaluje jeho spodní část. Střih je odvážnější než klasický, ale neřeší riziko viditelných lemů v zadní části. Také riziko omezování oběhu krve a lymfy zaškrcováním cév v tříslech je stejné jako u klasického zakončení.
Tanga zakončení
Tanga zakončení má minimalizovaný zadní díl do formy pásku či šňůrky mezi půlky zadečku. Tím se zcela omezí riziko viditelných lemů, je však třeba dbát na dokonalý střih a vhodný výběr velikosti, aby se proužek nezařezával více než má (v případě, že je body těsné) nebo nehygienicky neposouval při předklánění či sedání (v případě, že je body příliš volné).
T-front tanga zakončení
T-front tanga body má minimalizovaný i přední díl do podoby úzkého proužku nebo šňůrky, procházející (samozřejmě obvykle přes další vrstvu spodního prádla - kalhotek nebo punčochových kalhot) intimními partiemí. Na rozdíl od všech předchozích střihů tak nenarušuje oběh krve a lymfy zaškrcováním cév v tříslech. Vhodný výběr velikosti je ze zřejmých důvodů ještě důležitější než u zakončení tanga. Zakončení T-front je vhodné pod sukně, šaty nebo volné kalhoty.
Připadá Vám střih T-front tanga příliš kontroverzní? Pokud ano, tak vězte, že některé luxusní šaty používají všitá body zcela bez zadního dílu s uchycením kuličkou v těle. Bývají to šaty s vysokými rozparky vpředu a s hlubokým vykrojením zad, které znemožňuje použití jakéhokoli klasického prádla včetně samolepících kalhotek či kalhotek C-string. Tato všitá body mají pásek látky procházející rozkrokem zakončený kuličkou, kterou si nositelka zavede do zadečku. Pohodlné, že?
vložila Andrea